Szpital dla "Szlachetnej Paczki" - Finał

Szpital Powiatowy w Nowej Dębie w tym roku po raz pierwszy przyłączył się do akcji „szlachetna paczka” i pomógł nowodębskiej rodzinie, poprzez zbieranie pieniędzy wśród wszystkich pracowników szpitala,  uzbierano kwotę  1 034.89 zł na zakup szlachetnej paczki. Za zebrane pieniądze zgodnie z potrzebami rodziny zakupiono:
1/ podstawowe produkty żywnościowe: herbaty, kawy, makarony, cukier, olej, dżemy, konserwy mięsne i rybne, ryż, kasze, zupy w proszku, słodycze.
2/ środki czystości: proszki do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, pasty do zębów, mydła, papier toaletowy.
3/ wyposażenie mieszkania: kołdrę, dwie poduszki, dwa komplety pościeli, sześć ręczników
4/ inne potrzeby: elektroniczny aparat do mierzenia ciśnienia
5/ szczególne upominki: zestaw do malowania,  rękawiczki i ciepły szal na zimę, zestaw do majsterkowania.


„Szlachetna Paczka” przekazana została rodzinie 07.12.2013r.
„Szlachetna Paczka”, to idea obdarowywania rodzin, które potrzebują wsparcia materialnego. Akcja ta trwa od 12 lat z finałem przed Bożym Narodzeniem każdego roku, kiedy to zebrane już dary trafiają do rodzin. Jest to akcja, w której mogą brać udział osoby prywatne, jak i firmy. Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga 300 tys. osób.

Certyfikat

BC