Aktualności

 • 14 czerwca- Światowy Dzień Krwiodawcy 12.06.2019

  14 czerwca- Światowy Dzień Krwiodawcy


   

  Światowy Dzień Krwiodawcy jest corocznym świętem obchodzonym 14 czerwca w rocznicę urodzin Dr Karla Landsteiner'a, który odkrył układ grup krwi AB0. Za to ważne odkrycie został odznaczony nagrodą Nobla. Światowy Dzień Krwiodawcy jest obchodzony na całym świecie, by uhonorować dobrowolnych dawców krwi. Jednym z przesłań  Światowego Dnia Krwiodawcy jest motto "Jestem... i ratuję życie", które ma zachęcać do oddawania krwi oraz ma zwiększać świadomości społeczeństwa o potrzebie oddawania krwi regularnie przez cały rok, aby utrzymać odpowiednie zapasy. Zamierzeniem Światowego Dnia Krwiodawcy jest również zaangażowanie władz w opracowywanie skutecznych krajowych programów oddawania krwi i szybkiego reagowania na zapotrzebowanie na krew w sytuacjach awaryjnych, przetaczanie krwi oraz stosowanie preparatów krwiopochodnych corocznie ratuje życie milionom ludzi.

  więcej
 • OTWARCIE OAiIT 07.06.2019

  UROCZYSTE OTWARCIE OAiIT W SZPITALU W NOWEJ DĘBIE  W dniu 20 maja 2019 roku w Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie miało miejsce uroczyste otwarcie nowoczesnego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii wybudowanego i wyposażonego w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.


  więcej
 • PILNE! WZNOWIONO PRZYJĘCIA DO SZPITALA 05.06.2019

  PILNE!

  W związku KOMUNIKATEM dotyczącym jakości wody z wodociągu Nowa Dęba, stwierdzającym jej przydatność do spożycia informuję, iż z dniem dzisiejszym 

  WZNAWIA SIĘ PRZYJĘCIA DO SZPITALA.

  Dyrektor SPZZOZ w Nowej Dębie

  Marta Piskór

  więcej
 • PILNE! WODA NADAJE SIĘ SPOŻYCIA 05.06.2019

  KOMUNIKAT

  o jakości wody z dnia 04 czerwca 2019r.

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu informuje odbiorców wody z wodociągu Nowa Dęba zaopatrującego miasto Nowa Dęba oraz wszystkie miejscowości Gminy Nowa Dęba, że

  woda nadaje się do spożycia przez ludzi.

  więcej
 • PILNE! WSTRZYMANE PRZYJĘCIA DO SZPITALA. 03.06.2019

  WSTRZYMANE PRZYJĘCIA DO SZPITALA

  W związku z poniżej zamieszczonymi KOMUNIKATAMI dotyczącymi jakości wody z wodociągu Nowa Dęba informuję, iż do dnia 06.06.2019r. włącznie wstrzymuję przyjęcia do oddziałów: Chirurgii Ogólnej, Ginekologii i Położnictwa, Pediatrii, Psychiatrii, Chorób Wewnętrznych z Poddodziałem Chorób Płuc, Pracowni Endoskopii.

  W nagłych wypadkach wymagających hospitalizacji proszę o kierowanie pacjentów do osciennych szpitali.

  Dyrektor SPZZOZ w Nowej Dębie

  Marta Piskór

  więcej
 • PILNE! KOMUNIKAT PGKiM O WODZIE 03.06.2019

  KOMUNIKAT

  Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. zo.o. w Nowej Dębie infromuje odbiorców wody z wodociągu Nowa Dęba, że

  woda z sieci wodociągowej nie nadaje się do spożycia przez ludzi.

  O zmianie sytuacji PGKiM sp. z o.o. w Nowej Dębie oraz Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu powiadomi oddzielnym komunikatem.

  PGKiM sp. z o.o. oddzielnym komunikatem poinformuje o zastępczych punktach dystrybucji wody przydatnej do spożycia przez ludzi.

  więcej
 • PILNE! KOMUNIKAT O JAKOŚCI WODY 03.06.2019

  KOMUNIKAT

  o jakości wody z dnia 31 maja 2019r.

  SKIEROWANANY DO KONSUMENTÓW WODY

  z wodociągu Nowa Dęba

  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu informuje odbiorców wody z wodociągu Nowa Dęba zaopatrującego misto Nowa Dęba oraz wszystkie miejscowo ści Gminy Nowa Dęba, że 

  woda nie nadaje się do spożycia, mycia owoców i warzyw.

  W próbkach wody pobranej w dniu 29.05.2019 roku stwierdzono przekroczenie parametrów mikrobiologicznych w zakresie bakterii grupy coli.

  więcej
 • 31 Maja 2019 roku - Światowy Dzień bez Tytoniu 30.05.2019

  Światowy Dzień bez Tytoniu

  W roku 2019 Światowy Dzień bez Tytoniu przypada na 31 maja (piątek)

  Dla wielu osób to zwyczajny dzień, taki, który przejdzie bez większego echa. Ale dla nałogowych palaczy, zamierzających go uczciwie obchodzić, pewnie będzie to jeden z najcięższych dni w ostatnim czasie. Zapraszamy do lektury artykułu, który być może osłodzi Światowy Dzień bez Tytoniu, a co więcej, wpłynie na jedyną słuszną decyzję – rzucenie palenia. 
  A palenie to zło..........

  więcej
 • UROCZYSTE OTWARCIE OAiIT 30.05.2019

  UROCZYSTE OTWARCIE OAiIT W SZPITALU W NOWEJ DĘBIE

  W dniu 20 maja 2019 roku w Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie miało miejsce uroczyste otwarcie nowoczesnego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii wybudowanego i wyposażonego w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

  więcej
 • 27 maja - dzień Diagnosty Laboratoryjnego 29.05.2019

  Dzień Pracowników Diagnostyki Laboratoryjnej

  Wszystkim pracownikom Laboratorium Szpitalngo, Pracowni Mkrobiologicznej  i Pracowni Serologii z Bankiem Krwi, to jest diagnostom, technikom i pomocom laboratoryjnym najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pomyślnosci, satysfakcji zawodowej i sukcesów w życu osobistym składa Dyrekcja SPZZOZ w Nowej Dębie

  Jednocześnie dziękujemy za Państwa bardzo ważną, choć często niewidoczną dla pacjenta pracę, bez której nie możliwym byłby proces ich leczenia.

  Wszystkiego Najlepszego!

  więcej