Aktualności

 • ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS 30.11.2018

  1 GRUDNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS

  Światowy Dzień AIDS, obchodzony 1 grudnia, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1988 roku, by zwrócić uwagę świata na problemy wynikające z epidemii HIV/AIDS. Po trzydziestu latach od wykrycia w Polsce pierwszego zakażenia szacuje się, że nawet 35 tys. osób żyje z HIV, a blisko co druga o tym nie wie i może nieświadomie zakażać. Symbolem solidarności z osobami żyjącymi z HIV i chorymi na AIDS i ich bliskimi jest Czerwona Kokardka – nieodłączny element obchodów Światowego Dnia AIDS. Obecność Kokardki w sferze publicznej podczas obchodów Światowego Dnia AIDS przypomina, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa i powinny mieć możliwość życia i pracy w swoim środowisku, pamiętając równocześnie o obowiązku ochrony innych przed zakażeniem. Epidemia HIV to problem wciąż aktualny. Warto działać na rzecz jego rozwiązania także przez pozostałe dni w roku – poznając i upowszechniając informacje na temat HIV/AIDS, sposobów ograniczania ryzyka zakażenia, testując się w kierunku HIV, działając bez uprzedzeń w życiu prywatnym i zawodowym oraz solidaryzując się z osobami, które cierpią z tego powodu.

  więcej
 • KONDOLENCJE 29.11.2018

  Panu dr. n. med. Andrzejowi Polakowi wyrazy najgłębszego współczucia z powodu śmierci  Mamy - Ś.P. Aleksandry Polak, oraz zapewnienie duchowego wsparcia 

  skaładają 

  Dyrekcja i Pracownicy SPZZOZ w Nowej Dębie

  więcej
 • KOMUNIKAT 28.11.2018

  SZANOWNI PACJENCI!

  INFORMUJEMY, IŻ:

  Stacjonarny Oddział Rehabilitacji w dniach 01.12.2018r.-28.02.2019r. będzie nieczynny z powodu prac remontowych.

  Dzienny Oddział Rehabilitacji będzie czynny  od 2 stycznia 2019 roku, a zapisy do oddziału odbywają się na bieżąco.

  Pracownia EEG jest czynna i zapisy odbywają się na bieżąco.

  UWAGA!

  WEJŚCIE do Dziennego Oddziału Rehabilitacji znajduje się od strony Komendy Miejskiej Policji.

   

  więcej
 • Smutna wiadomość 27.11.2018

  Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ś.P. Pani dr Marii Zybaczyńskiej, wieloletniego pracownika nowodębskiej służby zdrowia, cenionego lekarza okulistę.

  W pamięci wielu z nas pozostanie jako osoba dobra, życzliwa i oddana ludziom, zaangażowana w sprawy szpitala, miasta i Ojczyzny. Zwłaszcza nowodębska służba zdrowia doceniała w Ś.P. Marii Zybaczyńskiej Jej wysokiej klasy profesjonalizm i wiedzę medyczną, które pozwalały przywracać zdrowie Jej i naszym pacjentom.

  Wdzięczni za doświadczenie wspólnej pracy i wspólnych z Nią kontaktów, serdecznie dziękujemy.

  Pogrążonej w smutku Rodzinie składamy wyrazy najszczerszego współczucia.

  Dyrekcja i Pracownicy SPZZOZ w Nowej Dębie

  więcej
 • PRACA DLA SEROLOGA 26.11.2018

  SZPITAL PILNIE ZATRUDNI

  Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie pilnie poszukuje osoby na stanowisko:

  Kierownika Pracowni Serologii i Banku Krwi

  Informację o zatrudnieniu można uzyskać bezpośrednio w Dziale Kadr Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie ul,. M.C. Skłodowskiej 1A lub telefonicznie 15 846 26 51 wew. 153 i 168.  oraz w zakładce PRACA

  więcej
 • Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych 23.11.2018

  ZAPRASZAMY NA KIERMASZ - MOŻNA POMÓC

  Dyrekcja Szpitala wraz z Oddziałem Psychiatrii Dziennej Centrum Zdrowia Psychicznego w Nowej Dębie serdecznie zapraszają na coroczny Kiermasz Ozdób Bożonarodzeniowych wykonanych w ramach zajęć terapeutycznych przez pacjentów Oddziału Dziennego, który odbędzie się w dniach 04-06.12.2018r. i 12.12.2018r. w godzinach 8.30 do 12.00. Kiermasz zlokalizowany będzie na terenia Szpitala przy ul. Kościuszki 1C w korytarzu Poradni, oraz przy ul. M.C. Skłodowskiej 1A w korytarzach przy Izbie Przyjęć i Poradniach Specjalistycznych.

  Całkowity dochód ze sprzadaży przeznaczony będzie na sfinansowanie wycieczki dla pacjentów Dziennego Oddziału Psychiatrycznego.

  Przykładowe prace można zobaczyć w zakładce Galeria.

  więcej
 • Dni Honorowego Krwiodawstwa 21.11.2018

  22-26 listopada - Dni Honorowego Krwiodawstwa

   

  Każdego roku w dniach 22-26 listopada obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa. Wydarzenie to jest okazją do podziękowania honorowym krwiodawcom - oddającym bezpłatnie krew - za ratujący życie dar krwi, oraz do zwiększenia świadomości potrzeby regularnego oddawania krwi w celu zapewnienia potrzebującym pacjentom dostępu do wysokiej jakości, bezpiecznej krwi i preparatów krwiopochodnych.

  Transfuzje krwi i produkty krwiopochodne co roku pomagają pacjentom cierpiącym na choroby stanowiące zagrożenie dla życia, przedłużając i zapewniając im wyższą jakość życia, a także stanowią zabezpieczenie złożonych procedur medycznych i chirurgicznych.

  Na terenie naszej jak również w pozostałych placówkach zdrowotnych wyeksponowano materiały promocyjne wskazujące na przywileje jakie za sobą pociąga humanitarna postawa honorowego oddawania krwi. Działania te zostały wykonane na prośbę Ministra Zdrowia. Ponadto na stronie www.twoja krew.pl w zakładce „ Przyłącz się” można pobrać i wydrukować plakaty oraz ulotki promujące honorowe oddawanie krwi.

   

  więcej
 • Światowy dzień rzucania palenia 16.11.2018

  15 listopada

  Światowy Dzień Rzucania Palenia

  Dzień ten obchodzony jest zawsze w trzeci czwartek listopada. Święto narodziło się w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej w 1974 roku, by po kilku latach objąć swym zasiegiem cały świat. W Polsce obchodzone jest od 1991 roku, a jego celem jest trwała zmiana zachowań zdrowotnych poprzez: zwrócenie uwagi na nieprzestrzegania zakazu palenia tytoniu w miejscach publicznych oraz braku poszanowania praw osob niepalących do przebywania w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, zminiejszenie liczby osób palących przy dzieciach i kobietach w ciąży, zmniejszenie liczby osób będących biernymi palaczami, eliminowanie skutków biernego palenia, edukację osób palących na temat stref biernego palenia i motywowanie ich do niepalenia w tych miejscach.

  W Polsce akcję koordynuje corocznie Fundacja "Promocja Zdrowia"

  więcej
 • Wizyta Biskupa w Szpitalu 14.11.2018

  Wizyta Biskupa Ordynariusza w nowodębskim szpitalu

  W dniach 6 i 9 listopada 2018 roku Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Krzysztof Nitkiewicz, w ramach wizytacji nowodębskich parafii, nawiedził także Szpital Powiatowy w Nowej Debie. W dniu 6 listopada spotkal się z Dyrekcją, pracownikami i pacjentami Oddziału Wewnętrznego z Pododdziałem Chorób Płuc, a w dniu 9 listopada z personelem i pacjentami Zakładu Opiekunczo-Leczniczego. Ksiądz Biskup pochylił się nad przebywającymi w nowodębskim szpitalu pacjentami, a także zapoznał się z problemami i sukcesami naszej placówki. Na zakończenie obu wizyt wszystkim serdecznie błogosławił życząc i pacjentom i personelowi zdrowia i wszelkiej pomyślności.

  Krótka fotorelacja ze wspomnianej wizyty znajduje się w zakładce Galeria.

  więcej
 • Pilnie do pracy 09.11.2018

  SZPITAL PILNIE ZATRUDNI

  Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie pilnie poszukuje osoby na stanowisko:

  • Kierownika Pracowni Serologii i Banku Krwi
  • Lekarza specjalistę w dziedzinie Kardiologii
  • Lekarzy Specjalistów w dziedzinie Neonatologii i Pediatrii
  • Specjalistę inspektora do spraw zaopatrzenia
  • Opiekunów medycznych do pracy w oddziałach szpitalnych

  Informację o zatrudnieniu można uzyskać bezpośrednio w Dziale Kadr Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie ul,. M.C. Skłodowskiej 1 lub telefonicznie 15 846 26 51 wew. 153 i 168.  oraz w zakładce PRACA

  więcej