Oddziały » Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Chorób Płuc

ZAPRASZAMY NA WIRTUALNY SPACER PO ODDZIALE - KLIKNIJ TUTAJ

Personel Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Chorób Płuc

Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Chorób Płuc położony jest wśród parkowej zieleni w budynku przy ul. Kościuszki 1 c. Oddział posiada aktualnie 77 łóżka zlokalizowane na dwóch piętrach, w 17 salach chorych, w tym dysponuje jedną salą wzmożonego nadzoru internistycznego wyposażoną w kardiomonitory i respirator.
Oddział Chorób Wewnętrznych prowadzi diagnostykę, leczenie i profilaktykę pacjentów z zakresu wszystkich schorzeń internistycznych, przede wszystkim z zakresu:

 • kardiologii,
 • diabetologii,
 • reumatologii,
 • układu oddechowego,
 • endokrynologii,
 • nefrologii,
 • gastroenterologii, ale także ze schorzeniami neurologicznymi.
 • Diagnozujemy także choroby nowotworowe.

W procesie diagnostycznym korzystamy w szerokim zakresie z laboratorium szpitalnego, pracowni rtg i usg, pracowni badań endoskopowych, EEG, konsultacji specjalistycznych. Od 2012 roku szpital posiada także nowoczesny Tomograf Komputerowy. Asystenci naszego Oddziału wykonują nieinwazyjne badania kardiologiczne:

 • echokardiografię,
 • próby wysiłkowe,
 • holter EKG i ciśnieniowy.

Ze względu na epidemiczny wzrost zachorowań na cukrzycę oddział wyszedł naprzeciw potrzebom pacjentów z tym schorzeniem i prowadzi diagnostykę, leczenie i edukację diabetologiczną. Pacjenci są edukowani przez wyspecjalizowany personel zarówno pielęgniarski jak i lekarski. W oddziale dysponujemy systemem ciągłego monitorowania glikemii, który pozwala na lepszą diagnostykę i ocenę leczenia cukrzycy.
Kontynuując wieloletnie tradycje w ramach Pododdziału Chorób Płuc prowadzimy specjalistyczną diagnostykę i leczenie chorób układu oddechowego. Posiadamy własną Pracownię Endoskopową w której wykonywane są badania wziernikowania drzewa oskrzelowego (bronchofiberoskopia). W ramach oddziału prowadzimy kwalifikację pacjentów z niewydolnością oddechową do leczenia tlenem w warunkach domowych. Z oddziałem ściśle współpracuje Poradnia Domowego Leczenia Tlenem gdzie istnieje możliwość wypożyczenia koncentratora tlenu i systematycznej kontroli lekarskiej. W oddziale prowadzimy diagnostykę zaburzeń oddychania w czasie snu i wdrażamy terapię za pomocą aparatu CPAP.
Po wypisie z oddziału pacjenci mogą kontynuować leczenie w specjalistycznych poradniach przyszpitalnych. Nad bezpieczeństwem, prawidłowym leczeniem oraz pielęgnacją chorych w naszym oddziale czuwa fachowy, doświadczony personel medyczny i pomocniczy, który stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe.
W roku 2013 w celu podniesienia jakości świadczonych usług medycznych i komfortu pobytu pacjenta na oddziale przeprowadzona została całkowita modernizacja pierwszego piętra oraz rozbudowa budynku. Dzięki temu dysponujemy nowym wejściem głównym z podjazdem dla karetek, oddzielną izbą przyjęć, dodatkowymi gabinetami diagnostycznymi, windą i klatką schodową.

Kontakt:
Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Chorób Płuc
ul. Kościuszki 1c
39-460 Nowa Dęba
tel.: (15) 846-26-51 wew. 214, 216. (I pietro) wew. 213 (II piętro)


Kierownik: lek. med. Ewa Gronkowska
z-ca Kierownika: lek. med. Renata Gajek
Pielęgniarka Oddziałowa: Bożena Chmielewska